Как продать салон красоты У власника будь-якого бізнесу може виникнути необхідність у продажу своєї справи. Варто розібратися з тим, як продати салон краси з найбільшою вигодою.

Чому власники приймають рішення про продаж готового салону краси?
Власники салонів краси дуже рідко займаються продажем бізнесу і не є фахівцями в цій справі. Без відповідних знань і розуміння кон'юнктури ринку, важко знайти покупця, тому продати свій салон не виходить відразу, а якщо і вдається, то виручені суми виявляються дуже низькими.

Будь-яка операція з продажу починається з прийняття рішення про його продаж. Причин, які можуть спричинити за собою прийняття такого рішення кілька.

1. Фінансова криза. Протягом тривалого часу салон краси має низьку фінансову віддачу, ніж може давати. Також це може статися через постійну нестачу оборотних коштів підприємство починає працювати не на всю потужність.

2. Зруйнована система управління. Не вийшло створити команду з кваліфікованих майстрів, вибудувати грамотну кадрову політику і систему винагороди. В салоні постійно розкрадають матеріали, переводяться клієнти.

3. Неконкурентоспроможність. Салон постійно програє в конкурентній боротьбі за асортиментом послуг, якості. Продаж косметики для домашнього використання не приносить прибуток. Салон краси близький до банкрутства.

4. Неспроможність керівництва. Власник займається іншими проектами і не приділяє належної уваги салону краси. Керівник не здатний виконувати рутинну працю.

Звичайно, це далеко не всі підстави для продажу салону краси, існує ще багато інших. Але ці ознаки вказує на те, що підприємство перебуває в кризі. Коли власник не може або не хоче шукати рішення нагальних проблем і долати обмеження, які заважають бізнесу розвиватися, в такому випадку оптимальним варіантом стане можливість продажу підприємства.

Управління підприємствами сфери краси має свої особливості. Щоб салон краси був успішним і приносив прибуток, потрібно постійно проводити рекламу, займатися маркетинговою діяльністю, ретельно контролювати персонал, залучати кваліфікованих майстрів.

Яку документацію варто підготувати для продажу салону краси?

Перед початком пошуку покупця потрібна передпідготовки салону краси, яка допоможе швидше його продати.

1. Довідки. Якщо вони відсутні, то потрібно подбати про їх підготовку, звернувшись до професіоналів - ліцензованим аудиторам і оцінювачам. Буде добре, якщо власник замовить аудиторський висновок. За допомогою компетентних оцінок бізнесу майбутній покупець зможе прийняти рішення щодо придбання салону краси без необхідно самостійного проведення перевірок. Наявність довідок особливо вигідно, якщо є кілька покупців.
Свіжі довідки з БТІ, оцінка бізнесу.

2. Незалежна оцінка вартості бізнесу. Буде краще, якщо вона буде проводитися декількома способами.

3. Договори. Всі діючі договори залишаться актуальними на момент продажу і будуть передані новому власнику. У деяких випадках доречно переглянути деякі договори перед продажем салону краси.

4. Бухгалтерська документація. Потрібно зібрати всі копії балансів. З їх допомогою вдається продемонструвати високу прибутковість салону краси.

5. Довідки про відсутність заборгованості.
Варіанти оформлення угоди наступні: купівля-продаж; оренда з подальшим викупом; злиття і поглинання.

Поодинці власнику підприємства виконати це досить важко. Лише для підготовки проекту потрібна допомога цілої групи професіоналів. Вартість послуг досягає 13-15% від вартості підприємства.

Три способи продажу салону краси

Салони краси є привабливими для приватних інвесторів. Зазвичай це люди, які накопичили певну суму грошей і збираються вкласти їх в якийсь бізнес, що приносить прибуток. Способи продажу:

1. Через знайомих. Якщо включити «сарафанне радіо», розповісти своїм знайомим, родичам про те, що ви збираєтеся продати свій бізнес, то вони поширювати цю інформацію серед свого кола спілкування.

2. Оголошення. Варто розміщувати оголошення на спеціальних Інтернет-порталах.

3. Угода за допомогою бізнес-брокера. Покупця вдасться знайти двома вищевикладеними способами, а ось для оформлення угоди потрібно залучити професіонала, які правильно підготують документацію, знайдуть інвестора, доведуть продаж до логічного завершення.
Причини, через які не вийде швидко продати салон краси
Варто приготуватися до того, що продати діючий салон краси не вийти швидко, це займе якийсь час. Цьому є кілька причин:
- недостатня підготовка до продажу або повна її відсутність;
- відсутність ведення мотивації різних типів покупців бізнесу;
- трата часу на "помилкових покупців";
- відсутність обгрунтування вартості фірми і здатності її аргументувати;
- надмірна поспіх або затягування продажу.

Рекомендації, що дозволяють вигідно продати салон краси

1. Оцінка потенціалу розвитку свого підприємства і його здатності представляти для кого-то цінність. Якщо висновки за даними аспектам невтішні, то продавати салон краси не доцільно, доречно його ліквідувати.

2. Варто відповісти на питання: чи зміниться репутація в гіршу сторону при продажу салону краси.

3. Визначення ринкової вартості матеріальних активів. Це повинен зробити оцінювач. У деяких випадках вигідніше продавати салон краси не цілком, а по частинах.

4. Варто вивчити питання про те, купувалися чи найближчим часом у вашому районі салони краси аналогічні вашому. Необхідно поцікавитися їхньою вартістю.

5. Необхідно зібрати весь комплект юридично і фінансових документів по салону краси.

6. Пошук варіантів мінімізації податків при укладенні угоди. З покупцями, які викликають підозри не варто вступати в переговори.

7. Обговорення можливості продажу салону краси з постачальниками і клієнтами.

8. Консультація з фахівцем щодо оцінки та продажу фірм.

9. Залучення досвідченого юриста, який буде контролювати угоду на всіх етапах і займатися документацією.

10. Інформування та продажу салону краси.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!