Особенности открытия детской игровой комнаты в салоне красоты Організувати дитячу кімнату в уже діючому салону краси набагато простіше, ніж робити це в споруджуваному закладі. Не потрібно повторно переживати про реєстрацію в якості підприємця, отримувати документи та довідки від різних структур і органів. Персонал вже має медичні книжки. Іншими словами потрібно менше бюрократичних етапів, пов'язаних з паперовою тяганиною.

Але варто бути уважним. Не варто думати, що відкриття дитячої кімнати в салоні краси є простим заняттям, це зовсім не так. Перевіряючі інстанції особливо уважно стежать за діяльність, яка стосується виховання і догляду за дітьми.

До підприємців, які працюють з дітьми, держава висуває підвищені вимоги. Їх робота регламентується наступними документами:

 • Рекомендації щодо перебування дітей в дитячих ігрових кімнатах, розроблені регіональними органами. Їх обов'язково варто прочитати і врахувати;
 • Закон про захист прав споживачів. Дитячі кімнати є сферою особливого контролю Росспоживнагляду. Варто приготуватися до регулярних перевірок, тому важливо, щоб всі приписи і рекомендації інстанції виконувалися, а іграшки і устаткування відповідало ГОСТам;
 • Технічний регламент про безпеку будівель і споруд. Часто будуть навідуватися пожежні служби.

На одну дитину повинно бути виділено не менше двох квадратних метрів площі. Тому для 15 дітей потрібно близько 30 квадратних метрів. У салоні краси для дитячої кімнати буде досить 12 квадратних метрів.

Насправді до цього приміщення не пред'являються жорсткі вимоги, але воно обов'язково повинно бути просторим з достатньою кількістю місця для грального обладнання та іграшок.

Не варто забувати про те, що потрібно буде закупити предмети не тільки для розваги дітей, а й дорослих. Простір варто розділити на наступні частини:

 • Приймальна для батьків;
 • Передпокій;
 • Відділення для санвузла.

У салоні краси дитяча кімната має оформлятися правильно. Перш за все, не припустимі протяги і погане освітлення. Стіни найкраще виконати з прозорого матеріалу, щоб батьки відчували себе спокійно, спостерігаючи за своїм малюком з боку. Для дітей важливий набір іграшок, тому варто про це подбати. Потрібно намагатися не економити на обладнанні, віддавати перевагу товаром від перевірених виробників. Всі предмети повинні бути гіпоалергенними, не викликати роздратування шкіри. В ідеалі напоготові має бути все для рухливих ігор і спокійної діяльності.

Пристосування, які будуть потрібні для відкриття ігрової кімнати:

 • Дитячий лабіринт. Діти завжди будуть в захваті від подібного атракціону, тому будуть із задоволенням відправлятися з мамою в салон краси. Наявність в салоні краси такого неповторного по дизайну атрибута виділить заклад серед аналогічних. Можна замовити лабіринти за індивідуальним замовленням. Він може бути одноповерховим і багатоповерховим. Вкладені в пристрій кошти окупляться вже за місяць;
 • Невеликий батут. Якщо площа приміщення дозволяє, то краще вибрати батут середнього розміру;
 • Рольові ігри. Діти дуже люблять подібні ігри. Можна придбати для салону краси компактний дитячий будиночок, кухню, сцену;
 • Невеликі розваги для дітей різного віку. Ця група включає різні іграшки, ляльки, машинки, конструктори, розвиваючі і настільні ігри. При покупці гри варто пам'ятати про те, що деякі вимагають вільного простору, тому це варто передбачити. Якщо недостатньо вільного місця, то не має сенсу купувати твістер;
 • Диванчики, стільчики, крісла-мішки, столи. Наявність цих об'єктів забезпечить додаткових комфорт для дітей і працівників дитячої кімнати.

Варто обов'язково продумати дизайн ігрової кімнати і грамотне розташування розважальних комплексів і меблів. У цьому допоможуть спеціалізовані компанії, які зможуть запропонувати цікаві варіанти.

Тепер варто сказати про співробітників. На роботу потрібно наймати тільки висококваліфікований персонал. Працівники повинні вміти знаходити спільну мову з дітьми, бути веселими, доброзичливими, терплячими. Так як немає певних вікових обмежень, можна наймати на роботу педагогів, які мають досвід роботи з дітьми. Працівник повинен бути психічно стійким, охайним, адже батькам буде набагато простіше довірити такому працівникові своє чадо. Не варто поспішати з вибором кандидата для роботи в дитячій кімнаті, потрібно вибрати кращого, навіть якщо доведеться витрачати багато грошей на оплату праці.

Найчастіше в дитячу кімнату наймають чотири людини, щоб вони могли працювати по змінах.

Для відкриття ігрової кімнати важливо правильно організувати роботу. Графік складається індивідуально з урахуванням загальних пунктів:

 • Оскільки дитяча кімната є частиною салону краси, то закономірно, якщо графіки їх роботи будуть збігатися;
 • Дітей з ознаками захворювань не варто пускати в загальний ігровий зал, адже є ризик зараження всіх дітей, що негативно відбитися на репутації закладу.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!