Приобретение готового салона красоты: особенности, «подводные камни» и преимущества Тим, хто вирішив придбати салон краси, а не почати свій бізнес з нуля, доведеться врахувати безліч нюансів. Про всі юридичні тонкощі, переваги, недоліки, «підводні камені» можна буде дізнатися з цієї статті.

Переваги покупки готового салону краси

1. Економія великої кількості коштів на обладнанні. Це найважливіший плюс такої угоди. При покупці готового салону краси вдасться отримати оснащення із суттєвою знижкою.

2. Наявність ліцензій. Чи не доведеться хвилюватися щодо отримання документації та дозволів. Для надання деяких видів послуг обов'язково потрібен дозвіл. На його отримання може піти багато часу і сил. Придбання готового бізнесу вдасться уникнути всіх цих труднощів.

3. Немає необхідності в розкручуванні свого салону так, як це потрібно при створенні нового закладу. Клієнти про нього вже знають. Приміщення відповідає всім вимогам. До того ж, швидше за все, орендодавець укладе договір на тих же умовах, що і з попереднім орендарем.

4. Заклад має клієнтську базу. Якщо продовжувати роботу в дусі минулого господаря, без зміни концепції, то споживачі не помітять зміни власника і будуть продовжувати відвідувати салон краси.

5. Не треба наносити весь персонал. Цілком можливо, в салоні будуть фахівці, з якими не вдасться знайти спільну мову. Однак, більшість майстрів залишаться і будуть працювати на благо салону. Так вдасться заощадити на пошуку співробітників.

6. Буде доступ до контактів надійних постачальників, з якими можна співпрацювати. У разі початку бізнесу з нуля доведеться зіткнутися з недобросовісними постачальниками і партнерами. Все це негативно позначиться на бізнесі.

На що варто звертати увагу при покупці салону краси?

1. Площа приміщення. Перукарня з двома майстрами займає близько 25 м², для великого закладу потрібно мінімум 100 м², а для невеликого - 50-60 м².

2. Розташування і наявність під'їзних шляхів. Парковка повинна бути, хоча б невелика, але обов'язково має бути присутня. Так клієнти зможуть розслабитися і насолодитися процедурою.

3. Стан інженерних і електричних мереж. Все санітарно-технічні роботи повинні проводитися відповідно до норм СНиП.

4. Якість ремонту і необхідність його проведення.
«Підводні камені» покупки салону краси
Навіть якщо слухати всіх рекомендацій при покупці салону краси все одно мають ризик здійснення невигідною угоди. Це стане очевидним тільки через якийсь час. Тоді стане зрозуміло, що кошти були витрачені даремно. Далі мова піде про можливі ризики.

Точно також як і на будь-якому іншому ринку, сфера готового бізнесу не застрахована від нечесних людей. Тому потрібно бути уважними до всіх деталей. В індустрії краси існує кілька видів готового бізнесу. Варто розглянути основну градацію, яка дозволить полегшити початкову оцінку закладу.

1. Прибутковий салон краси з рентабельністю 35% і більше. Дивно, чому власник вирішує продавати такий на перший погляд вигідний бізнес. Він може запевняти, що переїжджає в інше місто або країну. Це досить поширена причина продажу салону краси. Спочатку причина виглядає дійсно правдоподібно, але чи так це?

2. Стартап. Це салони краси, яким менше року. Потрібно поцікавитися у власника, як довго працює його закладу. Незважаючи на те, що салон краси діє, навряд чи у нього численна клієнтська база. Додатково до всього за короткий проміжок часу вдасться досягти стабільної виручки. До того ж про окупність говорити рано.

3. Заклад з майном. Більшість салонів краси орендують техніку. Якщо зустрівся салон краси з обладнанням, яке знаходиться у власності, варто звернути увагу на прибутковість закладу. Сумнівним є дохід нижче 30% в рік від початкової вартості закладу.

4. Банкрут або збитковий бізнес. На продаж часто виставляються збиткові підприємства, які не вдається врятувати. Власники прагнуть позбутися від них, тому не будуть розповідати про сумний стан справ. Вони щоб продати розповідатимуть про прибутковість і великій кількості клієнтів.

Багато салонів краси діють за сірою схемою. Це дозволяє власнику розповідати про свій заклад що завгодно, не прийнявши слова документацією. Власник буде запевняти, що бізнес приносить прибуток, просто основна частина доходів ховається, щоб платити менше податків. Не варто вірити в подібні історії.

Не існує стандартів щодо утворення ціни продаваних закладів. Зазвичай, салони-банкрути пропонують їх за ліквідаційною вартістю. Зовсім інакше складається вартість готового і діючого бізнесу. Часто вона становить 2-3 річну окупність початкових вкладень.

Досить часто продавці і брокери стверджують, що всі салони краси є прибутковими і пропонують збитковий або низькодохідних бізнес.

Що потрібно щоб не помилитися?

Незважаючи на всі хитрощі на ринку готового бізнесу, вихід існує. Потрібно попросити консультанта допомогти з покупкою. Він підкаже, адекватними чи є запити продавця, перевірити хворі місця підприємства.

Варто подумати про те, як оцінити салонний бізнес. Зазвичай оцінка складається з матеріальних і нематеріальних активів.

Студія, яка діє 2-3 роки і є успішною, все ж може бути трохи збитковою. Тому що при створенні бізнесу з нуля йде багато сил, часу, коштів щоб вийти на точку беззбитковості.

Купуючи салон краси, не варто шукати тільки прибуткове підприємство. Можна зупинитися на варіанті, який не приносить доходу. Отже, виникає питання: чи стане бізнес прибутковим, якщо так, то, як швидко це станеться? Однозначної відповіді немає.

Логічно припустити, що салон краси продають по тій причині, що він не приносить прибуток, і власник вже не знає, як виправити цю ситуацію. Тим, хто думає, що перетворити невдалий бізнес в прибутковий легко, помиляється. Рекомендується замовити повноцінний аналіз бізнесу перед його покупкою. Детальне вивчення дозволить побачити достовірну картину. Цілком можливо отримані результати змусять відмовитися від угоди.

З усього вищесказаного складається враження, ніби прибуткові салони не продаються. Рідко, але все ж такі пропозиції зустрічаються на ринку. Тим, хто вирішив придбати готовий бізнес необхідно постійно займатися моніторингом ринку на предмет вигідної угоди.

Не існує універсальних порад щодо як придбати прибутковий салон краси.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!