У багатьох з нас є родимі плями , Які, як нам говорили, з'явилися у нас в момент народження. Насправді, ту ділянку шкіри, на якому розташовано родима пляма або невус, виділяє секрет, тобто меланін . Внаслідок цього ці клітини є більш пігментованими, тому і мають назву меланоцити .

меланоцити захищають клітини шкіри від ультрафіолетового світла. І, важливо знати, що у новонароджених дітей невуса не спостерігається.

Всього налічується три види родимих плям (невуса) і їх різновид залежить від мене розташування меланоцитів в шкірі. Вони розміщуються або на епідермальному шарі дерми, або в самій шкірі, або ж поглиблюються корінням в області жирової клітковини. Локація родимих плям абсолютно непередбачувана, це означає, що вони можуть бути на самих різних частинах тіла. Насправді майже кожна людина володіє невусів, розташованим всередині дерми .

існують дісплатіческіе родимі плями , Які, як правило, мають великий розмір. Всім нам по генам передається вже закладена структура і місце локації невуса. Саме тому в індійській міфології вважалося, що батьки можуть впізнати свою дитину по рідному плямі (так як їх розташування схоже з локацією невуса у батьків).

Коли в клітинах виробляється велика кількість меланоцитів, колір рідної плями темніший, ніж звичайний невус. Що стосується родимих плям-папілом, то вони розташовуються на областях тіла, де є багато волосся, це або на голові, шиї, руках. Його легко можна відчути, так як він має нерівну форму і піднесений над шкірою.

Що стосується причин появи родимих плям, то вони найчастіше утворюються у білошкірих людей, хоча у темношкірих вони теж є. У момент дорослішання (перехідного віку) родимі плями розвиваються групами і саме в цьому період вони з'являються у великих кількостях. При статевому дозріванні, на тілі людини з'являється більше сорока відсотків невусів з 100% родимих плям, придбаних протягом життя. До 30 років родимі плями глибоко проникають своїм корінням в дерму, але через якийсь час вони відстають від дерми, утворюючи тонку ніжку, і це означає, що вони можуть зникнути з поверхні шкіри, але всередині дерми точно залишаться.

Дуже часто родимі плями з'являються не в найкращих місцях, що часто псує зовнішній вигляд людини, але так само можуть бути дуже гарними, якщо розташовуються в районі губ або щік і мають середній розмір. Але ті, кому пощастило менше, часто намагаються позбутися від невуса і звертаються до косметологів за допомогою.

У разі якщо родима пляма розташоване не в самому вдалому місці, є можливість його розчесати, внести інфекцію, внаслідок чого невус може перерости в злоякісну пухлину. Саме з цієї причини і косметологи, і лікарі радять позбавлятися від невусів, які не дають Вам спокою. Процес видалення невусів дуже простий і проводиться під місцевою анестезією, але після цієї процедури обов'язково потрібно обстежитися на наявність онкологічних компонентів.

Якщо Ваше родима пляма було пошкоджено, змінило колір, почала зростати в розмірах, хворіти і свербіти, то потрібно негайно звернутися за порадою до лікаря.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений величезний вибір косметологічних апаратів за доступними цінами, за допомогою яких Ви завжди будете виглядати молодо і красиво!