Миостимуляция тела и лица: особенности процедуры, эффект, правила выполнения Міостимуляція тіла є однією з найбільш цікавих фізіотерапевтичних процедур, що використовуються в медицині і косметології. Список позитивних ефектів вражає. Процедура має переважно позитивними відгуками.

Що це за процедура?

Апаратна миостимуляция є лікувальний метод, який передбачає вплив на організм струму через спеціальні електроди, прикладають до тіла.

Спеціальний апарат для міостімуляциі виробляє електричні сигнали. Під час її виконання ток впливає на нерви і м'язи.

показання

Процедура виконується в таких випадках:

 • Відновлення після травм;
 • сколіоз;
 • Захворювання центральної і периферичної нервової систем;
 • Захворювання тазостегнових суглобів;
 • Порушення тонусу судин;
 • Порушення кровообігу;
 • Знижений м'язовий тонус;
 • Атрофія шкіри і підшкірних тканин;
 • Знижений тонус кишечника.

Методика знайшла широке застосування в спорті і косметології. Спортсмени використовують його для збільшення сили і витривалості м'язів, прискорення відновлення після тренувань і поліпшення спортивних результатів. У косметології методика застосовується для усунення целюліту, зайвого жиру, поліпшення стану і зовнішнього вигляду шкіри.

За допомогою миостимуляции вдасться впоратися з віковими змінами і зберегти молодість на тривалий час.

Переваги і недоліки

Переваги процедури:

 • Висока ефективність щодо лікування захворювань, підвищення спортивних результатів і поліпшення зовнішнього вигляду;
 • Точкове вплив на певні зони;
 • Поліпшення крово- і лімфообігу;
 • Тінізації судин і м'язів;
 • Поліпшення харчування шкіри, м'язів і підшкірних тканин;
 • Прискорення метаболізму в місці впливу.

недоліки:

 • Великий список протипоказань;
 • Процедура може привести до негативних наслідком, якщо буде виконуватися недосвідченим фахівцем.

Запобіжні заходи і протипоказання

Процедура протипоказана в наступних випадках:

 • Системні захворювання крові;
 • Схильність до кровоточивості;
 • Порушення кровообігу;
 • Ниркова і печінкова недостатність;
 • Період вагітності;
 • Наявність новоутворень;
 • тромбофлебіт;
 • Камені в нирках, сечовому і жовчному;
 • Внутрісуглобні пошкодження;
 • Гострі гнійні запальні процеси;
 • Захворювання шкіри в період загострення;
 • Підвищена чутливість до дії імпульсного струму;
 • Кардіостимулятор.

Перед проведенням процедури слід проконсультуватися з фахівцем, розповісти йому про всі проблеми зі здоров'ям. Використання методу всупереч наявності протипоказань може призвести до негативних наслідків.

виконання процедури

Перед процедурою не потрібна ніяка особлива підготовка. Все, що можна зробити - це виконати пілінг для очищення шкіри. В такому випадку ніщо не стане на шляху електричних імпульсів.

Перед впливом слід зняти всі металеві прикраси - сережки, пірсинг, ланцюжки і надіти купальник.

Генератори, які використовуються для виконання процедури, допомагають стимулювати кілька різних ділянок тіла.

Фахівець може вибирати тривалість стимуляції кожного м'яза і швидкість скорочень.

Послідовність виконання процедури:

 1. До потрібних ділянок тіла прикладаються електроди. Саме на ці ділянки буде направлено вплив.
 2. Вибираються потрібні параметри впливу.
 3. Після цього по електродів подається струм з поступовим збільшенням його сили.
 4. М'язи починають скорочуватися з частотою і силою електрики.

У разі застосування хорошого обладнання високої якості, правильного вибору сили впливу будуть відсутні больові відчуття. Процедура не повинна доставляти дискомфорт.

На стимуляцію однієї ділянки йде близько 10-20 хвилин. Курс включає 20-25 сеансів. Перші 3-4 сеансу потрібно поступово підвищувати потужність імпульсів, до 5-6 сеансу вона може бути доведена до максимуму.

Не має потреби в спеціальному догляді після процедури. Досить прийняти душ.

результати

Під час впливу електричного струму всі м'язи, включаючи м'язові стінки судин і сфінктери кишечника починають працювати активніше. Поліпшується стан і активізує робота м'язів, які раніше знаходилися в гіпотонус.

У тканинах збільшується енергетичний обмін у 10 разів. За рахунок напруженої роботи м'язів підвищується температура тіла в ділянках накладення електродів. Завдяки цьому посилюється живлення тканин і поліпшується її загальний стан.

Процедура допомагає спалити жирові відкладення в області стегон, живота і сідниць. Шкіра після курсу процедур стає пружною, підтягнутою, набуває привабливий вигляд. Електростимуляція дозволяє повернути назад процеси старіння.

Міостимуляція дозволяє вирішити проблему целюліту. З її допомогою вдається поліпшити розтяжку і навіть сісти на шпагат. Це потрібно робити поступово, впливаючи на розтягують м'язи. Регулярне вплив струму допоможе в нарощуванні м'язів, тому до міостімуляциі звертаються не тільки жінки, а й чоловіки.

Деякі нюанси процедури

Міостимуляція є вплив на м'язи за рахунок електричного струму невеликої потужності.

Завдяки тому, що від пацієнта не потрібні зусилля під час процедури, ефект перевершує найсміливіші очікування. Тому миостимуляция ще носить назву гімнастики для ледачих. Але до процедури звертаються не тільки ті, хто лінується виконувати вправи, але також ті, хто за станом здоров'я не може це робити.

Виділяють два методи міостімуляциі:

 • Нейром'язова. Допомагає відновити м'язи, що втратили силу з-за медичних операцій на тілі;
 • Транскутанна. Усуває біль.

Який тип впливу вибрати вирішує фахівець.

тривалість курсу

Курс включає 5-10 сеансів, з перервою 1-2 дня. У деяких випадках процедура може виконуватися кожен день. Далі призначаються підтримуючі сеанси - 1-2 процедури раз в 1,5-2 місяці.

На окрему увагу заслуговує те, що процедура дозволяє усунути обвислі щоки, мімічні зморшки, темні кола під очима.

Де виконати процедуру?

Миостимуляцию пропонують медичні клініки, а також деякі салони краси та здоров'я. Варто заздалегідь дізнатися про заклад, чи робить вона таку послугу, поцікавитися сертифікатами, досвідом фахівця. Процедуру можна виконати вдома, достатньо обзавестися спеціальним апаратом.

Міостимуляція в домашніх умовах

Щоб виконати процедуру самостійно потрібно придбати апарат для домашньої міостімуляциі. Він відрізняється меншою потужністю в порівнянні з професійними приладами. Але все ж краще звернутися за допомогою до професіоналів, щоб запобігти негативні наслідки самолікування і отримати ефективну допомогу.

Але все ж домашні міостимулятори стають все більш популярними, оскільки відсутня необхідність витрачати кошти і час на відвідування спортзалу. Можна позбутися від зайвих кілограмів і зміцнити м'язи у себе вдома. Купівля апарату для миостимуляции для домашнього сеансу складно порівняти з вартістю відвідування салону.

На ринку досить міостимуляторів на будь-який смак і гаманець. Вартість апарату пов'язана з його функціональними можливостями і цілями використання.

Є моделі апаратів у вигляді метеликів і шортів. Такі апарати працюють від батарейок або акумуляторів, які заряджаються від мережі.

точки впливу

Для найбільшої ефективності недостатньо впливати струмом на всі ділянки шкіри в будь-якому порядку. Важливо визначити ділянки, які будуть піддаватися впливу. У разі правильного розташування електродів повинні бути задіяні рухові точки м'язів. Для їх визначення можна скористатися таблицею Ерба.

Вплив може бути однополюсним і двополюсним. У першому випадку негативний електрод розташовується на рухової точці, а електрод великого розміру - уздовж середньої лінії тіла.

У другому випадку під час біполярної стимуляції один з електродів розташовується на рухової точці, а другий - на місці переходу м'яза в сухожилля.

Під час миостимуляции задіють м'язи, які зазвичай знаходяться в стані спокою. Це грудні м'язи, внутрішня поверхня стегна.

Варто відзначити деякі особливості процедури:

 • Процедура не може виконуватися в інтимних місцях, адже це може бути небезпечно для здоров'я;
 • Міостимуляція грудних м'язів у жінок може виконуватися тільки після огляду лікаря;
 • Електроди слід розташовувати тільки на здорових ділянках тіла;
 • Не рекомендується виконувати миостимуляцию на горлі і шиї;
 • З метою зміцнення м'язів черевного преса процедура може виконуватися не раніше, ніж через півтори години після прийому їжі.

Потрібно використовувати таблицю Ерба для правильного розташування електродів. У кожної людини вони можуть бути зміщені, тому крапку варто шукати індивідуально. При впливі на неї не повинно бути дискомфорту. Тому для кожної людини слід підібрати свою схему міостімуляциі.

Частота струму перебувати в межах 30-150 Гц. Процедуру слід починати з меншої інтенсивності струму, щоб м'язи встигли адаптуватися.

міостимуляція особи

Процедура допомагає не тільки позбутися від зайвої ваги, але також омолодити обличчя. Шкіра обробляється за допомогою приладу, який генерує імпульси електричного струму малої сили і напруги. Електричні імпульси, що генеруються апаратом призводять до інтенсивного скорочення мімічних м'язів, що підвищує їх тонус і допомагає домогтися вираженого ліфтинговий ефект. Міостимуляція розгладжує зморшки, попереджає їх повторній появі, зміцнює тканини верхньої і нижньої повіки, завдяки чому вдається позбутися від набряків і мішків, розсмоктуються локальні жирові відкладення, поліпшується тургор шкіри.

Процедура може виконуватися при птозе м'яких тканин, атонії, млявості шкіри, мішках під очима, мімічних зморшках.

Міостимуляція особи і шиї вимагає попередньої підготовки, яка включає очищення шкіри від забруднень і проведення пілінгу. Після очищення шкіру обробляють струмопровідних гелем і на обличчя накладають електроди.

Електроди накладаються так, щоб м'язи-антагоністи забезпечували протилежний рух тканин.

В області скул і в області навколо очей електроди накладаються так, щоб між окістям і поверхнею залишався товстий шар шкіри.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!