Нужно ли худеть в зрелом возрасте. Чому ж ми в 45 років починаємо набирати вагу?
Жінка після 45 років не тільки «Ягідка знову» - це той час, коли є остання можливість застрибнути у вже поїзд, під назвою «Здоров'я». Як показують численні дослідження, власне в даний період ми можемо цілком змінити свої негативні звички, за допомогою чого прожити решту нам роки в бадьорості і розумі.

Чому ж це так важливо після 45 років? Справа полягає в тому, що саме в цей час у величезної кількості жінок починається поступове зниження рівня статевих гормонів, а також згасання нормальної репродуктивної системи.

Власне в даний період відзначається часте порушення обміну речовин в організмі, на яке так люблять звалювати особисті проблеми з вагою найбільш повненькі люди. Перш за все, в організмі знижується вироблення величезної кількості гормонів, і при всьому цьому не тільки лише однієї статевої системи, а й інших систем, зокрема гормонів щитовидної залози. Як правило, зменшується фізична звична активність - діти вже виросли, їх не потрібно водити в дитячий садок, на прогулянку і школу.

Ожиріння у віці.
Набір ваги в період клімаксу (менопаузи) може стрибкоподібно протікати. Якщо прибавка в вазі спостерігається більше 3-х кілограмів за один місяць, тоді потрібно обов'язково звернеться до досвідченого лікаря. До настання менопаузи у жінок прибавка в вазі відбувається, як правило, по гіноідний типу (тобто, жировий прошарок збільшується на сідницях і стегнах), що може не відповідати всім естетичним існуючим канонам, однак істотної шкоди для здоров'я не завдає. Але в період менопаузи жир відкладається як у жінок, так і у чоловіків, за наявним андроидное типу, тобто в черевній порожнині, збільшуючи тим самим ризик розвитку величезної кількості небезпечних захворювань.

Вікове ожиріння - це надмірна кількість відкладень жиру на тлі зниження маси самої м'язової тканини, що більшою мірою погіршує всі прогнози щодо успішної і сприятливою боротьбі з ним. Само по собі старіння супроводжується зменшенням м'язово-скелетної маси, що в свою чергу призводить до швидкої стомлюваності, слабкості в м'язах, а також зниження фізичної звичної активності. Внаслідок чого, патологічний коло наростання маси жиру замикається.

Тому для всіх жінок в період менопаузи для того, щоб знизити свій існуючий величезний вага стає найбільш пріоритетним збільшення фізичної активності, яка в свою чергу сприяє подержанию достатньої маси м'язів. Ефективність дії на жінок безлічі обмежувальних дієт в період менопаузи знижується дуже різко, дієвими, мабуть залишаються тільки білкові короткострокові дієти. Ці дієти ефективні як для жінок, так і для чоловіків. Однак перед тим, як приступити до проходження білкової дієти, потрібно проконсультуватися з досвідченим фахівцем, оскільки до дієти, в якій присутній підвищення вміст білка є ряд безперечних протипоказань.

Правильне і здорове харчування після 45 років.
У період менопаузи ХАРЧУВАННЯ ЖІНОК ПРОСТО ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ бути дробовим і повноцінним (3 основних прима їжі і 2 перекусу на добу), а також враховувати сезонність продуктів. Рекомендовано 2 рази в тиждень вживати рибу, яка дуже багата на поліненасичені омега - 3 жирні кислоти (жирну морську оселедець, лосось, скумбрію тощо).

Для профілактики інфарктів та інсультів, потрібно вживати нежирне м'ясо і м'ясо птиці, яйця (не більше 3-х штук на тиждень), молочні нежирні продукти.

Згідно мають рекомендаціями ВООЗ, в свій денний раціон харчування необхідно обов'язково включити не менше 400 грам овочів (запечені, відварені, свіжі), ягід, фруктів і зелені. Також не потрібно забувати і про хліб (родючий або висівковий) і крупи. На столі також повинні обов'язково бути присутнім і жири - це рослинна нерафінована олія (оливкова, соняшникова, гарбузове, лляне та інші) в кількості не більше 1 столової ложки в день, вершкове масло - не більше 1 чайної ложки в день. Солодощі в вигляді пастили, зефіру, декількох доїнь чорного шоколаду, джему зі зниженим вмістом цукру мають повне право бути присутніми в щоденному меню, однак за умови фізичної достатньої активності.

Фізична активність включає в себе не менше 10 000 кроків щодня (бажано під час здійснення прогулянок), також підійдуть плавання, бадмінтон, їзда на велосипеді. Будь-яка фізична активність тут вітається!

Для всіх жінок в період пост менопаузи дуже важливо, щоб зниження ваги поступово проходило. Жирова тканина в жіночому організмі здатна повноцінно виробляти жіночі потрібні гормони, які цілком компенсують дефіцит гормонів, який утворюється через те, що під час менопаузи яєчники припиняють свою роботу. А це означає, що цілком зберігається вся захисна функція гормонів, що в цілому надзвичайно важливо для здоров'я, в тому числі і для нормальної активності головного мозку. Відзначається, що всі жінки, у яких є в наявності низький індекс маси тіла, в кілька разів частіше хворіють хворобою Альцгеймера. Та й сам зовнішній вигляд вікової виснаженої жінки залишає бажати тільки кращого. Оскільки естрогени, які надходять з жирової тканини, дозволяють зберегти пружність шкіри, що сприяє її привабливому зовнішньому вигляду.

Чим жінка в більш солідному віці (або чоловік) почне займатися нормалізацією своєї ваги, тим більше важче буде його здійснити. Літнім людям дуже важко перебудовувати свої особисті харчові звички, обмежуючи себе в радості з'їсти що-небудь жирне і солодке (власне дані групи продуктів дають самий максимальний викид гормону серотоніну, який відповідає за радість), тяжко збільшити кількість випивається рідини за день, посилити фізичне навантаження і активність. Внаслідок чого, про гідну старість піклуватися потрібно починати вже зараз.

Будьте здорові!

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!