Щоб шкіра була доглянутою і квітучою , За нею треба правильно доглядати. Все залежить, звичайно, в першу чергу, від типу шкіри. Але одне правило, стосується практично будь-якого типу особи, - це зволоження .
Цікаво природа влаштувала наш організм, що складається в основному з вологи, але як же шкіра утримує вологу?

Це відбувається завдяки двом механізмам. По - перше, це, так званий осмотический механізм. Тобто, вода потрапляє в дерму через стінки судин, де, як памперс, гіалуріновая кислота, перетворюючи частину води в гель, утримує її. Частина, що залишилася води піднімається до поверхні шкіри, випаровуючись через клітини шкіри.
По-друге, це фізіологічний механізм. У поверхневому, клітинному шарі шкіри перебувати комплекс гігроскопічних молекул (сечовина, пірролідонкарбоновая кислота, молочна кислота і т.д.). Ці молекули володіють властивістю утримувати вологу , Яка потрапляє в організм із зовнішнього світу. Такими постачальниками вологи може бути повітря, водні процедури, косметика. Такий комплекс гігроскопічних молекул, які накопичіваются в епідермісі, називають натуральним зволожуючим фактором (NMF - natural moisturizing factor).

Якщо кількість вологи в шкірі нормальне, то і вигляд шкіри теж нормальний. Будь-яке порушення зволоженості шкіри відбивається на обличчі. В результаті отримуємо прояв зморшок, викликане втратою еластичності і пружності шкіри, лущенням і мікротріщини, одним словом, дегідратацією.

А відбувається дегідратація через неправильного догляду, який, в свою чергу, призводить до вимивання вологоутримуючими компонентів; може бути вікова причина; може бути виснаження рогового шару, яке призводить до активізації випаровування вологи ; порушення обміну жирних кислот в організмі, яке провокує проблеми розпаду церамидов; і ще одна причина - зовнішня, ультрафіолет, перепади температури, екологія, і т.д.

На жаль, косметологи, незважаючи на те, що в багатьох процесах пішли далеко вперед, утримувати водний баланс природним шляхом, як це робить наш власний організм, не навчилися. Тому, єдине, що наука косметологія може запропонувати, це косметичні препарати та спеціальні косметичні процедури, здатні зберігати вологу хоча б на поверхневому рівні. І для цього є два шляхи.

Перше - це замісна терапія . Це спеціальна процедура, що включає гігроскопічні вологоутримуючі субстанції. Їх завдання - постаратися відновити натуральний зволожуючий фактор в роговому шарі шкіри.

Друге - це створення на поверхні дерми спеціальної плівки, своєрідного щита, який утримує вологу з глибоких шарів шкіри.

Для замісної терапії використовують гігроскопічні субстанції , Що містять компоненти мають найтісніший контакт з рідним для нашої шкіри.

Такими близькими родичами прийнято вважати кислоти молочну і пірролікарбоновую, а також сечовину. Саме ці компоненти є в натуральному зволожуючому факторі.
Звичайно, найміцнішим влагоудержателем є гіалуріновая кислота. Достатньо всього - навсього одного грама цієї кислоти, щоб перетворити в гель один літр води. Крім того, що ця кислота утримує вологу в організмі, вона ще й не дає їй випаровуватися, і створює плівку, яка не дозволяє випаруватися вологи з найглибших шарів. А ще гіалуронова кислота активізує процес регенерації клітин шкіри і сприяє загоєнню ран .

Наступний компонент має назву - хітозан. За структурою він нагадує гіалурінувую кислоту. Його отримують з хітинових оболонок ракоподібних.

В'язкі гелі виходять на молочних і шовкових протеїнах і амінокислотах. Вони запобігають досить тривалий час. Крім цього, на їх основі створюють косметичні засоби, які підходять для будь-якого типу шкіри.

Одним з найдавніших зволожувачів, вважається гліцерин, вміє відмінно абсорбувати вологу. Але, гліцерин вологу витягує не тільки з повітря, але і з глибоких шарів шкіри. У цьому проблема гліцерину. Адже таким чином, він призводить до зневоднення верхніх шарів шкіри. Але, оскільки, це досить спірне питання, єдиної думки на рахунок впливу гліцерину на наш організм немає.

Близьким до гліцерину вважається пропіленгліколь . Його застосовують в різних напрямках косметології завдяки здатності сильного розчинника. На сьогоднішній день навколо цього кошти не набагато менше дискусій, ніж навколо гліцерину. Одні косметологи впевнені, що пропіленгліколь дуже токсичний компонент, схожий за складом до етиленгліколю, антифризу. Інші не згодні з такою постановкою питання, оскільки вважають, що через заміну етилового радикала на пропіловий зменшує токсичність, це по-перше, а по-друге - близькість, навіть хімічна, не означає, ідентичність.

Ще один засіб - це сотбітол, що є м'яким і делікатним зволожувачем групи цукрів. За способом впливу на організм, схожий на амінокислоти. Він утворює плівку, яка довго утримує вологу в роговому шарі.

Друга група препаратів, націлена на створення плівки, яка перешкоджає випаровуванню вологи, можна віднести жири, воски, масла, в тому числі мінеральні, гліцерин та інші.
Через те, що захисна плівка, перенасичена жирами, значить вона дуже щільна і підходить не всім. Все залежить від типу шкіри.

Зате підходящим засобом для будь-якого типу шкіри вважаються препарати, які створюють на основі диметикону, який перешкоджає випаровуванню і здатному довго утримувати вологу в шкірі. Даний препарат не змивається звичайною водою, а тільки жиросодержащая засобом. Тому диметикон додають в денні креми і маски.

Якщо шкірі не вистачає вологи, треба з'ясувати причину, по - перше, а по-друге, визначитися що саме підходить саме Вашій шкірі.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" наданий величезний вибір косметологічних апаратів за доступними цінами, які допоможуть Вам виглядати завжди красиво і молодо!