Допоміжні прийоми погладжування

щіпцеобразное - виконується складеними пальцями, Щіпцеобразное рухами. Найчастіше застосовується 1-2-3-й пальці, або ж тільки 1-2-им пальцями, масажуючи стопи, пальці кистей, невеликих м'язових груп, носа, вушних раковин, особи і сухожиль.

граблеобразное - виконується розставленими пальцями обох або однієї кисті Граблеобразное рухами. Можна виконувати з обтяженням, кисть повинна перебувати під кутом від 30 до 40 градусів до масажованої поверхні. Такі руху переважно використовують при масажі міжреберних проміжків, на волосистій частині голови, на таких ділянках тіла, де доводиться обходити місця, на яких присутній пошкодження шкіри.

гребенеподібне - рухи виконують кістковими виступами основних фаланг пальців, напівзігнутих в кулак. Застосовують в області таза, спини, на підошовної поверхні стоп, на долонних поверхнях кистей і в тих місцях, де сухожильну піхва має щільним апоневрозом.

вигладжені - руху проводять тильною поверхнею зігнутих пальців кисті під прямим кутом в п'ястно-фаланговом суглобі. Можна виконувати одній і двома руками. Застосовується на обличчі, підошві, спині, животі, в деяких випадках з обтяженням.

Загальні методичні вказівки:

• Поглаживания рекомендується виконувати тільки при повністю розслаблених м'язах. Поза масажованого повинна бути зручною.
• Прийом можна здійснювати і самостійно, і в поєднанні з іншими прийомами.
• Початок процедури масажу найчастіше виконують прийомом погладжування, після чого цей прийом використовують і в самому процесі, а також їм закінчують.
• Спочатку застосовується поверхневе погладжування, і тільки після цього - глибоке.
• площинні поверхневі погладжування проводиться і по ходу лімфотоку і проти нього. Інші види погладжування виконуються тільки по ходу лімфотоку і до прилеглих лімфовузлів.
Погладжування проводиться повільно, по 25-26 рухів в хвилину, ритмічно, плавно, використовуючи різну ступінь натискання.
• У разі порушення кровообігу, при набряках і припухлість, погладжування проводять по відсмоктує методикою. При цьому слід починати з тих ділянок, які знаходяться вище. Наприклад, якщо присутній патологія гомілковостопного суглоба - починають з стегна, після опускаються до гомілки і тільки після цього сам гомілковостопний суглоб. Рухи виконувати при цьому у напрямку до паховому лимфоузлу.
Виконуючи сеанс масажу, можна і не виконувати всі основні і допоміжні прийоми погладжування. Вибирати можна тільки ті, від яких буде найбільший ефект на даній області. На кінцівках і згинальних поверхнях роблять більш глибокий масаж.

Найчастіші помилки:

• Сильні тиску, які викликають біль або неприємні відчуття масажованого.
• Нещільне прилягання пальців до поверхні масажованого ділянки при площинному погладжуванні призводить до неприємних відчуттів і нерівномірного розподілу.
• Різкі виконання прийомів, занадто швидкий темп, зміщення шкіри, а не ковзання по ній.
• Замість ковзання по поверхні шкіри застосовується зміщення з різним ступенем натискання, що викликає неприємні відчуття внаслідок порушення волосяного покриву. Такі рухи призводять до появи роздратування.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!