Замедляем процесс старения кожи Багатьох жінок хвилює і в той же час цікавить питання, чому шкіра так рано починає старіти? Від яких факторів залежить кількість зморшок на обличчі? Які є методи по збереженню молодості шкіри? Як би це не здавалося дивним, але процес біологічного старіння клітин починається з 20-25 років. Багато юні дівчата навіть не замислюються про це, але факт залишається фактом. Щоб зморшки якомога довше не турбували вас, необхідно уникати факторів, які є джерелом їх виникнення.

Головні причини старіння шкіри
Якщо ви хочете залишатися молодою і привабливою якомога довше, вам слід брати до уваги чинники, які сприяють появі зморшок. Безумовно, ви не в силах вберегти шкіру від впливу шкідливих факторів, які знаходяться в повітрі, але ви можете скоротити вплив ультрафіолету на свою шкіру.

Медики називають внутрішнє старіння організму біологічним старінням. Причиною біологічного старіння організму є уповільнення відновних процесів і ділення клітин шкіри. Поступово верхні шари епідермісу стоншуються, а тканини починають втрачати вологу і жир, значно скорочується кількість кровоносних судин, які живлять шкіру.
Даний процес вважається природним, на жаль, цей процес неможливо ні уповільнити, ні зупинити.

Корисні і шкідливі властивості ультрафіолету
Крім внутрішнього старіння також існує зовнішнє старіння шкіри, яке ще називають світловим. Ви, мабуть, здогадалися, що назва терміна пов'язане з ультрафіолетом. Люди, які зловживають засмагою, як природним, так і штучним, старіють набагато швидше.

Який вплив робить сонце на стан нашої шкіри? Гарну засмагу, якого ми хочемо досягти, ніжачись на сонечку або лежачи в солярії, може привести до старіння і в'янення шкіри. Ультрафіолетові промені мають властивість перетворювати нейтральні атоми клітин в негативно заряджені молекули, вільні радикали.

трохи науки
Радикал є агресивну молекулу, яка володіє одним неспареним електроном на орбіті. Ця молекула намагається відібрати електрон у інших. Вони вступають в реакцію з клітинами шкіри, і в результаті цього відбувається ланцюгова реакція, після якої утворюється велика кількість нових активних речовин. Всі ці речовини негативно відбиваються на стані нашого організму. Кисень, який міститься в шкірі, постійно переходить з нормального стану в форму радикала.

Таке відкриття не є новим, про негативну дію радикалів було відомо ще тридцять років тому. Радикали утворюються з молекулярного кисню і надають руйнівну дію на клітини шкіри всередині. Така реакція робить шкіру безпорадною і беззахисною. До причин, які стимулюють виникнення таких речовин належать:
- ультрафіолет;
- окислення;
- хімічне забруднення навколишнього середовища.

Захисний бар'єр шкіри
Наш організм здатний боротися з радикалами, але тільки в тому випадку, якщо кількість вільних радикалів не перевищує допустимої норми. Але досить часто ми самі винні, в тому, що захисний бар'єр шкіри не справляється зі шкідливими речовинами. Ви тільки уявіть, що одна маленька здорова клітина може відбити напад 10 тис. Вільних радикалів!

Вільні радикали мають ще одну мету, яка полягає в ураженні ДНК.
Якщо ДНК уражається, то молекули гинуть, а якщо гинуть молекули, гине клітина.
На сьогоднішній день вчені підтвердили той факт, що вільні радикали сприяють розвитку таких захворювань як рак, ішемія, шкірні захворювання, дерматоз, атеросклероз, захворювання імунної та нервової системи. Шкіра починає швидко втрачати вологу і жир, а це призводить до її виснаження і в'янення.

Боремося з джерелами старіння
Косметологія веде боротьбу з вільними радикалами протягом декількох років. Для цього використовують антиоксиданти. Вони являють собою кошти, що перешкоджають утворенню шкідливих речовин, а також уповільнюють або запобігають окислювальні процеси органічних сполук. Багато рослин багаті натуральними антиоксидантами. Вони здатні з легкістю нейтралізувати всі небезпечні реакції. Рослини дарують молекулам свої електрони, в результаті цього радикал перетворюється в неактивний.

Існують також інші помічники в боротьбі з радикалами - це спеціальні препарати, що знищують їх. До таких препаратів належать вітаміни А, С, Е і К, ферменти і флавоноїди.

Причини передчасного старіння
Відомі дослідники та науковці визначили дев'ять основних причин, які сприяють ранньому старінню шкіри обличчя і шиї:
- малорухливий спосіб життя. Люди, які не займаються спортом, набагато більше схильні до раннього старіння;
- надмірні фізичні навантаження. Відсутність спорту і занадто інтенсивні навантаження, що викликають сильну втому також провокують передчасне старіння;
- нестача води в організмі;
- вплив ультрафіолету. Тривале перебування на сонці і на морозі без використання спеціальних захисних засобів сприяють в'янення шкіри;
- недосипання, безсоння;
- тривале перебування в сухих, непровітреному або погано провітрених приміщеннях;
- стрес;
- переїдання, недотримання дієти;
- нестача вітамінів;
- наявність шкідливих звичок;
- занадто часте або неправильне використання кремів для обличчя;
- недотримання правил гігієни. Недостатнє очищення шкіри обличчя від макіяжу, а також часте умивання проточною водою з використанням мила призводить до пересушування шкіри, а значить до раннього виникнення зморшок.

Спробуйте виключити вплив цих факторів на вашу шкіру, але якщо не можете виключити, то хоча б зменшіть їх вплив. Наприклад, ви можете не так довго і часто засмагати.
В результаті ви збережете молодість шкіри на багато років. І коли вашим одноліток знадобляться крему від зморшок і різні косметичні процедури, ви будете виглядати молодо і привабливо без всього цього.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!