Причины, толкающие людей грызть ногти во взрослом возрасте  Звичка гризти нігті досить поширена, причому її можна спостерігати не тільки у дітей, але і дорослих людей. Але якщо до дітей ставляться поблажливо, зважаючи на вік і намагаються їх відволікти від поганої звички, то з дорослими ситуація виглядає набагато складніше.

Психологічні причини, які штовхають людей гризти нігті

Варто відзначити, що гризти нігті - це не звичка, а нав'язливий стан або один з елементів обсесивно-компульсивного розладу. Поряд з цією проблемою варто висмикування волосся, роздряпування шкіри і т.п. Тільки виглядає ця проблема на перший погляд менш лякаюче. У цьому огляді мова піде про систематичне разгризанія нігтів, з заподіянням больових відчуттів пальцях і коже.Главная причина цієї проблеми криється в стані стресу. Зазвичай, коли люди знаходяться в стані стресу, щоб відволіктися від проблеми, неусвідомлено заподіюють собі біль. Або ж навпаки, розгризання нігтів дозволяє зосередитися, щоб знайти рішення.

Найбільш поширені причини разгризенія нігтів у дорослих:

1. Нервове напруження.

2. Стрес.

3. Тривога.

4. Дитяча звичка.

5. Психічні захворювання.

Цікаво, що звичка гризти нігті частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

Щоб її позбутися потрібно звернутися до психолога, а в останньому випадку - до психіатра.

Наслідки «дитячої звички»

Розуміючи те, що звичка гризти нігті має психологічне підгрунтя, навряд чи доросла людина вирішить звернутися до психолога. Але є один досить потужний психологічний засіб, що дозволяє відмовитися людині від поганої звички - знання наслідків.

Негативні наслідки, які можуть спіткати людину, якщо він буде продовжувати гризти нігті:

1. Зіпсований манікюр або його повна відсутність. Нерівні, разгризенние нігті з наявністю ран і задирок навряд чи будуть виглядати привабливо.

2. Деформація нігтьового ложе.

3. Проблеми з шлунково-кишкового тракту. На нігтях і кінчиках пальців досить багато патогенних мікроорганізмів, які поступово отруюють організм людини.

4. Глистові інвазії. Людина на своїх руках може переносити яйця паразитів через погано оброблені овочі, контакт з тваринами і т.п. Щоб повністю вилікуватися доведеться витратити чимало коштів і часу.

5. Можливість поразки грибковими захворюваннями.

6. Нагноєння в результаті постояннойтравматізаціі м'яких тканин пальців.

7. Освіта проблеми врослого нігтя.

Способи позбавлення від поганої звички

Коли люди гризуть нігті, вони намагаються піти від існуючої проблеми. Тому щоб позбутися від звички потрібно змістити акценти, використовуючи для цього різні психологічні прийоми.

1. Висновок парі. Що страждає поганою звичкою може домовитися з близькими на велику суму грошей, що позбутися від неї.

2. Угода з самим собою. Людина сама для себе визначає покарання за кожну спробу гризти нігті. Але його ефективність украй низька, якщо люди не володіють достатньою самодисципліною і організацією.

3. Нове хобі, що дозволяє відволіктися від звички.

4. Виконання красивого і дуже дорогого манікюру. Це метод відмінно працює на жінках і є потужним стимулом кинути звичку.

Крім зміщення акцентів, людям які страждають цей проблемою варто розслабитися, адже основна причина, що штовхає їх гризти нігті - це стрес. Щоб нормалізувати стан потрібно змінити обстановку - відправитися в подорож, відвідувати різні заходи, виконувати різні розслаблюючі процедури, записатися на йогу.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!