Якщо ви здорова людина, ваші нігті мають рівну блискучу поверхню, злегка рожеві і повністю повторюють форму пальця. Щоб нігті були саме такими, їм необхідні вітаміни D, E, C, H, B1, B2, цинк, магній, кальцій, залізо, селен, фосфор. Якщо добре виглядають ваші нігті, це означає, що здоровий і весь організм.

У курців нігті мають жовтуватий відтінок. Але не тільки куріння може бути причиною такої жовтизни, так трапляється, якщо ви використовуєте дешеву рідина для зняття лаку.

Іноді на нігті можна спостерігати білі плями або смужки. Це результат пошкодження або удару ростової частини нігтя. Коли ніготь відростає, сліди від ударів просто зрізаються. Може так статися, що ви випадково прищемили палець або потрапили за міну молотком, тоді ніготь змінює колір - стає темно-синім або навіть чорним. Це означає, що утворилася піднігтьового гематома, яка супроводжується відчуттям пульсації і болю в пальці. В такому випадку необхідно охолодити палець, приклавши лід, а потім промазати йодом.

Ламкість і тьмяність нігтів - свідоцтво захворювання щитовидної залози. Також ламкість говорить про порушення менструального циклу у жінок.
Буває, що нігті взагалі перестають рости, як наприклад, в разі інфаркту міокарда або перенесення важкої інфекційної хвороби. Наслідки цього виражаються в поперечних поглибленнях на нігтьової пластини, їх ще називають лінії Бо. Коли проходить час і ніготь знову починає рости, ці лінії просто зрізаються з відросло нігтем.

Буває так, що ніготь стає червоним, в такому випадку не завадило б перевірити серцево-судинну систему.

Коли людина захворює хворобою Аддісона (уражається кора надниркових залоз), нігті стають повністю білими.

Веселку квітів нігтів продовжує блакитний колір. У нього фарбуються нігті при прийомі протималярійних препаратів або недостатній кількості гемоглобіну.

Крім блакитного кольору, може бути ще й відтінок синяви в нігтях. Це говорить про хвороби крові або печінки, а також про серцево-судинних захворюваннях.

Трапляється ще, що на нігтях утворюються чорні смуги. Найімовірніше в такому випадку розвивається піднігтьового меланома або нігті уражені цвілевих грибком.

Великі і дуже грубі нігті говорять про хвороби легенів - симптом барабанних паличок.
Якщо ж нігті і пожовкли, потьмяніли, стали ламкими, якщо їх вільний край став товщі і відшаровується від основи нігтя, це говорить про наявности псоріазу.

Поразка нігтя грибком проявляється як коричневі і жовті точки в куточках краю нігтя, ніготь стає більш щільним і крихким.

Однак самому ставити точний діагноз і тим більше призначати собі лікування не варто, якщо ви помітили на своєму нігті щось подібне, відразу ж звертайтеся до лікаря, а також можна відвідати косметолога.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!