Уборка в салоне красоты Для салону краси основоположним моментом є чистота. Це показник того, наскільки працівники закладу дбають про свою безпеку та безпеку клієнтів. Далеко не всі салони краси дотримуються цього правила, а саме це може стати причиною низької завантаженості салонів і поганих показників прибутку. Як правильно виконувати прибирання? Наскільки часто це потрібно робити? На ці та багато інших питань можна знайти відповідь в цій статті.

Чому так важливо проводити прибирання в салоні краси?

Якісна прибирання в салоні краси є запорукою доброї репутації та стабільності бізнесу. У закладах сфери обслуговування, зокрема, салонах краси сервіс повинен бути на висоті. Це стосується професіоналізму майстрів, рівня обслуговування, чистоти.

Клієнти можуть перестати відвідувати якийсь салон краси через те, що не відчуватимуть себе в ньому в безпеці. Зруйнувати репутацію може будь-яка похибка: залишки зрізаного волосся на підлозі, сліди барвників. Це не тільки неакуратно, але до того ж бруд може посприяти поширенню інфекції, яка становить небезпеку для майстрів і відвідувачів салону. Відповідальність за чистоту приміщення лежить на адміністратора закладу. Він обов'язково повинен звертати на це увагу.

Проведення щоденної і генерального прибирання в салоні

Всі стандарти щодо чистоти в приміщеннях прописані в спеціальній документації. У ньому вказується частота прибирання та дезінфекції, необхідні засоби та інструменти.

Кожне приміщення салону краси повинно міститися в чистоті. Відповідно нормами прибирання із застосуванням миючих засобів повинна виконуватися не менше двох разів на день, в кінці робочого дня потрібно проводити прибирання з використанням дезінфікуючих розчинів.

Щотижня в салоні повинна виконуватися генеральне прибирання у відповідності до затвердженого графіка. Меблі, обладнання, поверхні миються і обробляються дезінфікуючими засобами.

Кожна генеральне прибирання повинна фіксуватися в спеціальному журналі, який повинен бути у кожного салону краси.

Для прибирання основних і підсобних приміщень використовується спеціальний інвентар, який обов'язково повинен маркуватися і зберігатися в спеціальних місцях. Найчастіше для зберігання інструментарію використовується шафа або підсобка. Залежно від приміщення, в якому застосовується, він повинен мати відповідне маркування. Її можна нанести фарбою, приліпити наклейки, щоб відрізняти інвентар для прибирання основного приміщення і підсобних. Неприпустимо проводити прибирання інструментами, які розраховані на інші приміщення. Після прибирання всі інструменти повинні оброблятися мийними засобами, дезінфікувати і сушитися. Не можна зберігати щітки, відра, ємкості скопом.

Вимоги пред'являються до дезінфекції робочих приміщень під час обслуговування клієнтів:

 • Педикюрна подушка, яка підкладається клієнту під ногу, повинна покриватися чохлом. Він повинен протиратися після кожного клієнта;
 • Ванночка для виконання розпарювання рук і ніг повинна митися після кожного клієнта. Вона дезінфікується і миється спеціальними засобами;
 • Манікюрний стіл після кожного клієнта потрібно протирати дезинфікуючою рідиною;
 • Для видалення залишків зрізаного волосся з обличчя і шиї клієнта можуть використовуватися одноразові серветки або ватяні диски. Не варто застосовувати для цього пензлика, які не піддаються дезінфекції та стерилізації.

У збереженні чистоти велике значення є якісна утилізація відходів. Піддаватися утилізації можуть залишки волосся, нігтів, витратні матеріали, небезпечні інструменти. Щоб попередити поширення інфекції слід спочатку дезінфікувати інструменти, а після - запакуватися в герметичні ємності або пакети. Тільки після цього можна відправляти їх на утилізацію.

Правила проведення генерального прибирання

Генеральне прибирання повинна проводитися в таких приміщеннях:

 • Основні приміщення салону краси, в яких виявляються косметологічні, нігтьові послуги;
 • Загальні приміщення - зал очікування, ресепшен, хол, коридор;
 • Кімнати для персоналу;
 • Санітарні приміщення.

Вимоги під час виконання генерального прибирання:

 • Під час проведення генерального прибирання здійснюється дезінфекція місць надання послуг та сантехнічних вузлів. Обробці піддається меблі, обладнання, інструменти, поверхні;
 • Генеральне прибирання складається з миття, видалення пилу з поверхонь, меблів, вікон, стін, підлоги, освітлювальних приладів;
 • Під час генерального прибирання збирається і вивозиться сміття.

Досить багато салонів краси довіряють прибирання службам, які надають клінінгові послуги. Такий спосіб має безліч переваг:

 • Швидке і якісне виконання генерального прибирання із застосуванням професійного інвентарю та засобів для миття, чищення і дезінфекції;
 • Можливість проведення генерального прибирання в неробочий час;
 • Відсутність необхідності задіяти своїх співробітників для підтримки чистоти в салоні краси. Набагато простіше вдатися до послуг професіоналів.

Співпраця з клінінгової компанією передбачає укладення договору на надання послуг. У ньому вказуються всі нюанси проведення прибирання, їх порядок і список.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!