Понюхай, будь ласка, це - воно тебе розслабить, понюхай то - отримаєш життєвий заряд. Починаючи від ароматичних свічок і масел, і закінчуючи побутовою хімією, існує велика кількість речей, які нм обіцяють цілющу властивість ароматерапії. Але постає питання - чи може ароматерапія стати корисною в боротьбі із зайвими кілограмами?

Вчені впевнені в тому, так, напевно, ви вже й самі в цьому переконалися, що нюх людини може вплинути на апетит по-різному. По-перше, запах їжі впливає на рівень задоволення їжею. Насправді ж, наше сприйняття їжі на 90% залежить запаху. Людська мова може розрізняти всього 5 окремих ароматів, тоді як ніс - більше 10 000 самих різних запахів .

Запах і відчуття ситості

Деякі експерти вважають, що не шлунок, а саме ніс подає сигнал в мозок про насичення. Ніс людини безпосередньо пов'язаний з центром насичення в головному мозку. Цю теорію підтверджує проведене дослідження. Кілька років тому вчені змогли виявити, що ті учасники, які брали їжу з додаванням інтенсивного аромату, при цьому без додаткових калорій, змогли за півроку втратити у вазі в середньому 2,5 кг. Ті учасники, які харчувалися тієї ж їжею, при цьому в неї не було додано додаткові аромати, вага продовжували набирати.
Запах їжі можна посилити кількома методами. Їжа, по-перше, повинна бути гарячою. Саме з такої їжі виділяється більше молекул запаху. Потім, вам потрібно намагатися не поспішаючи, відчути цей запах і смакувати її кожен шматочок. І, нарешті, самі різні спеції і прянощі здатні підсилити аромат будь-якої страви.

Запах і фітнес

Ніс людини здатний впливати не тільки на апетит. Правильний запах підвищує прагнення до фізичних навантажень. Ще одне дослідження вчених довело, що спортсмени, які вдихали аромат повітряної кукурудзи або полуниці, займалися спортом більш тривалий час, при цьому навіть з більшою інтенсивністю, ніж ті, які вдихали інші аромати, або їх взагалі не вдихали. Але наші світила поки ще не можуть правильно пояснити, чому запахи можуть так впливати.
Ви можете провести свій експеримент, і вдихати під час занять спортом найрізноманітніші аромати. Наприклад, дослідження показали, що аромат грейпфрута підсилює у жінок заряд енергії, а аромат зеленого яблука зробить вас більш життєрадісними.

Насолоджуйтесь ароматами - від цього ви отримаєте тільки користь.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!