Лечение онихомикоза ногтей на ногах  Придивіться до своїх ніг, що ви бачите? Який їх колір? Не змінився він? Чи немає яких бороздочек? Нігтьові пластини - це досить вразлива частина нашого тіла, яка виступає індикатором стану здоров'я. Найбільш неприємним захворюванням, яке може вразити нігті на ногах є оніхомікоз або грибок. Згідно зі статистикою, ця проблема відома кожному п'ятому людині.

Незважаючи на те, що захворювання не загрожує життю, все ж не можна його пускати на самоплив, адже стан може погіршитися.

Характерні особливості грибкового ураження нігтів

Найчастіше відзначається грибкове ураження нігтів ніг у чоловіків через те, що вони змушені носити закрите взуття, і страждають пітливістю стоп. До групи ризику входять хворі на цукровий діабет, патологією судин, ожирінням, а також ті, хто страждають надмірною потовиділенням.

Досить часто грибкові захворювання нігтів протікають безсимптомно і практично не помітно, без належного медичного втручання вони починають прогресувати. Тому дуже важливо вчасно виявити проблеми. Основні ознаки грибка нігтів: - втрата природної прозорості. Придбання нігтьовими пластинами жовтуватого або сірого відтінку; - підвищена ламкість і крохкость нігтів; - потовщення і деформація нігтьових пластин; - наявність тріщин і відколів; - свербіж, лущення і гіпертермія тканин; - присутність неприємного кисло-прілого запаху.

Головною причиною виникнення грибка є контакт із зараженою хворою людиною або використання його речей. До групи ризику також входять люди з ослабленим імунітетом, а також ті, хто переніс важке вірусне захворювання.

Збільшити ризик зараження грибковими інфекціями може ігнорування правил особисто гігієни. Тому варто щодня мити ноги, міняти білизну і обробляти взуття.

Якщо хтось із домашніх вражений грибковим захворюванням, варто особливо ретельно ставитися до питань дотримання особистої гігієни. Не варто використовувати загальні речі і предмети гігієни, потрібно проводити протигрибкову санобробку приміщень.

Саме на побутовому рівні найчастіше відбувається зараження.

Сюди також належить відвідування місць громадського користування з підвищеною вологістю. До них відносяться басейни, лазні і пляжі. Саме там найчастіше вдається підхопити грибкову інфекцію. Тому при відвідуванні таких місць варто носити гумові тапочки.

Наявність відкритих ран, нагноєнь, які можуть послужити воротами для проникнення грибка.

Наступний пункт стосується дівчат, які тривалий час носять штучне покриття і гель. Щільний шар цих коштів створюють ідеальні умови для розвитку грибкових інфекцій.

Форми грибкових захворювань нігтів

При найменших підозрах на грибкову інфекцію необхідно звернутися до лікаря, який зробить зішкріб на посів грибів. Якщо підозра підтвердиться, то лікар призначить спеціальні препарати для лікування недуги.

Лікування вибирається виходячи з форми грибкового ураження. Типи онихомикоза:

1. нормотрофіческая. Потовщення нігтя відсутня. Нігті стали більш ламкими і придбали жовто-сірий колір. На цьому етапі доречно використання традиційні терапевтичні засоби - мазі, гелі, креми і т.п.

2. Гіпертрофічний. Ця форма спостерігається в тих випадках, якщо проблема ігнорується. Спостерігається потовщення нігтьових пластин. Таке ураження вважається більш серйозним, тому потребує використання більш серйозних методах медикаментозного лікування - прийом таблеток і антибіотиків.

3. Атрофічний. Цей тип ураження характеризується порушенням росту нігтьових пластин з подальшим відшаруванням пластини. На жаль, ця фора не піддається терапії консервативними методами і потребує хірургічне видалення уражених пластин.

Виходячи з місця локалізації грибок ділиться на:

1. Дистальний. Ця найбільш поширена форма грибкового ураження. Воно починається з вільного краю пластини. Насамперед зараження піддається нігтьове ложе. Зовні це виражається у вигляді плями жовтого кольору.

2. Бічний. Грибкова інфекція вражає навколонігтьові валики і часто супроводжується вростанням нігтів.

3. Проксимальний. Поразка, яке зачіпає основи нігтя.

4. Тотальний оніхомікоз. Відбувається поразка всієї пластини, і вона ставати більш щільною, тьмяною і змінює колір.

Лікування грибкового захворювання нігтів

Лікування грибкових інфекцій нігтів - це досить складний і тривалий процес, який потребує комплексного підходу. Серед методів лікування є використання мазей, кремів, прийом таблеток і найрадикальніший - видалення нігтьової пластини. Непогано зарекомендували традиційні домашні методи лікування, але їх варто швидше сприймати як додаткові, але не основні.

Пам'ятайте, що немає універсальних засобів для лікування грибка. Кожна з форм потребує індивідуального підходу.

Засоби для лікування оніхомікозу нігтів: - при легкого та середнього ступеня тяжкості захворювання призначають мазі і креми - Лоцерил, Нізорал, Екзордеріл, Ламізил;

- важка стадія захворювання супроводжується прийомом таблеток. Таблетки може призначити тільки лікар виходячи зі стану;

- якщо додатково зазначається бактеріальна інфекція, призначається прийом антибіотиків.

Лікування народними засобами

Не варто забувати про традиційні методи лікування, тобто народних. При цьому важливо пам'ятати, що вони не здатні повністю замінити медичне лікування.

Засоби для лікування оніхомікозу в домашніх умовах:

1. Досить добре зарекомендувало використання масла чайного дерева в лікування грибка. Концентрований масло потрібно наносити на уражені ділянки. Подібні маніпуляції слід виконувати три рази на добу.

2. Спиртовий розчин йоду також демонструє досить непогані результати в лікуванні грибка. Потрібно двічі на день фарбувати нігті йодом протягом 2-3 місяців.

3. Непоганим лікувальним і профілактичним засобом є оцтові ванни. Для їх приготування потрібно 9% розчин оцтової кислоти, розведений 1: 8.

4. Часник. На попередньо розмочені у ванні з марганцівкою нігті, наносять сік часнику.

5. Відвар кореня лепехи. На 100 мл.кіпящей води додається 1-2 ст. л. подрібненою кореня лепехи. Настій потрібно приймати 2-3 рази на день по 1 ч. Л.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!